НККЕП » Останні новини » День Цивільного захисту

23 травня 2016 року у коледжі відбувся День Цивільного Захисту, в ході якого було проведене комплексне об’єктове тренування (КОТ) на тему: «Організація виконання заходів по захисту працівників та студентів від наслідків надзвичайної ситуації (виникнення пожежі в навчальних корпусах коледжу)». У  КОТ взяли участь 13 груп колежу (285 студентів), викладачі та співпрацівники коледжу.

Метою проведення тренування було набуття працівниками та студентами коледжу навичок з виконання евакуаційних заходів в умовах надзвичайних ситуацій, формування здатності до колективних дій, а також перевірки готовності спеціалізованих служб і формувань ЦЗ коледжу, до дій за призначенням. 

Пожежа, як відомо, неконтрольоване горіння, яке призводить до матеріальної шкоди створює загрозу для життя людей, негативно впливає на навколишнє природне середовище. Причинами пожеж є недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки, природні явища. Відомо, що 90% пожеж виникає з вини людини.

За даними статистики Державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні за 2015 рік в Україні зареєстровано 79 581 пожежу. Матеріальні втрати, завдані пожежами, скали 5 млрд 676 млн 392 тис. грн. Кількість людей, загиблих унаслідок пожеж склала 1947.

Також за даними статистики за 2 місяці 2016 року зареєстровано 7918 пожеж, унаслідок цих пожеж загинуло 424 людини, у тому числі 11 дітей, 235 людей отримали травми, з них 16 дітей. Матеріальні втрати від пожеж склали 733 млн 836 тис. грн.

Отже, згідно Правил пожежної безпеки в Україні розділ 8 необхідно:

У разi виявлення ознак пожежi (горiння) кожний громадянин зобов’язаний:

Ø негайно повiдомити про це за телефоном 101. При цьому необхiдно назвати мiсцезнаходження об’єкта, вказати кiлькiсть поверхiв будинку, мiсце виникнення пожежi, обстановку на пожежi, наявнiсть людей, а також повiдомити своє прiзвище;
Ø вжити (за можливості) заходiв щодо евакуювання людей, гасiння (локалiзацiї) пожежi первинними засобами пожежогасiння та збереження матерiальних цiнностей;
Ø якщо пожежа виникла на пiдприємствi, повiдомити про неї керiвника чи вiдповiдну компетентну посадову особу та (або) чергового на об’єктi;
Ø у разi необхiдностi викликати iншi аварiйно-рятувальнi служби.

 До первинних засобів пожежогасіння відносять:  вогнегасники, ящик з пiском, покривало з негорючого теплоiзоляцiйного матеріалу, гаки, лопати, ломи, сокири та ін.

Вогнегасники  по виду вогнегасної речовини бувають: пінні; вуглекислотні; порошкові та комбіновані.

Пінні вогнегасники застосовують для гасіння піною загорянь майже всіх твердих речовин (дерева, текстилю, паперу), але гасити піною електричні установки і електромережі, що знаходяться під напругою, не можна!!!

Вуглекислотні вогнегасники призначені для гасіння загорянь різних речовин і матеріалів, за винятком речовин, які можуть горіти без доступу повітря, загорянь на електрифікованих залізничному і міському транспорті, електроустановок під напругою до 1000 В.

Для гасіння пожеж різних класів, невеликих вогнищ загорянь горючих рідин, газів, електроустановок напругою до 1000 В, металів і їх сплавів використовуються порошкові вогнегасники. На даний час вони є найбільш ефективними.

Більше детальної інформації про всі види небезпек і порядок дій під час виникнення цих небезпек можна дізнатися на сайті:

http://www.mns.gov.ua Сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

День Цивільного захисту

 


Теги
Распечатать