НККЕП » Головна » Вітаємо студентів з Днем Тетяни!
Головна25-01-2017, 09:06

Саме 25 січня, у день великомучениці Тетяни у 1755 році російська імператриця Єлизавета Петрівна створила у Москві університет. Проект першого в Росії університету був розроблений Михайлом Ломоносовим. Тож свято асоціюється із днем студентства. Студентам взагалі пощастило — вони мають аж два власних свята: 17 листопада — Міжнародний день студента і 25 січня — Тетянин день.

Мучениця Тетяна народилася у Римі у знатній родині. Батько її займав високий пост і одночасно був таємним християнином. Дочку виховав у любові до Ісуса Христа. Коли дівчина досягла повноліття, то вирішила присвятити своє життя Богові.

А у 222 році у Римі почав царювати шістнадцятирічний юнак Олександр, який поклонявся язичницьким римським богам.

Олександр був ще молодий і замість нього управляли інші люди, які ненавиділи християн. Вони примушували їх поклонятися язичницьким богам. Непокірних суворо карали. Святу Тетяну також привели до язичницького храму, щоб вона вклонилася Аполлонові, але християнка помолилася своєму Господу. За переказом, цієї ж миті стався землетрус. Храм був зруйнований. Його обломки придавили язичників та жерців. Тетяну почали нещадно катувати, але тіло її залишалося невразливим. Тетяна молилася та просила Господа, щоб він відкрив всім світло істини. І це сталося: люди побачили чотирьох ангелів біля Святої, почули голос неба, звернений до неї. Ввечері Тетяну кинули до в’язниці, а вранці знайшли здоровою та ще кращою. Християнку почали благати принести жертву богині Діані, і вона зробила вигляд, що погоджується. Потім її привели до храму Діани. Коли ж вона почала молитися, тієї ж миті вогонь небесний спалив палац з ідолами та вбив багатьох язичників.Тетяну знову почали катувати, а вранці випустили на неї страшного лева, потім Тетяну вкинули у вогонь, але і вогонь не торкнувся її. Язичники заточили Тетяну до храму Зевса. Два дні вона перебувала там, а на третій прийшли жерці з народом, щоб принести жертву своєму богові. Вони знайшли свого ідола розбитим, а Тетяну побачили здоровою та веселою. І тоді суддя виніс останній вирок: вбити її мечем. Разом з нею вбили і її батька, бо довідалися, що і він християнин.

У народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима — до морозів. Якщо день буде сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози — тоді літо буде теплим.

Тож дорогі студенти, слідкуйте за погодою, і зі святом ВАС!

 

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!

Вітаємо студентів з Днем Тетяни!


 Теги
Роздрукувати