НФККЕП

06-10 грудня 2021 р. у НФККЕП пройшов тиждень комерційних та економічних дисциплін

06-10 грудня 2021 р. у НФККЕП пройшов тиждень комерційних та економічних дисциплін

Цікаві та змістовні заходи були проведені у НФККЕП в рамках тижня циклової комісії комерційних та економічних дисциплін.

6 грудня 2021 року у Новомосковському фаховому кооперативному коледжі економіки та права ім. С.В. Литвиненка відбувся захист курсових робіт студентами ІІІ курсу спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа з дисципліни "Організація обслуговування". Захист проходив у онлайн-форматі з використанням сервісу ZOOM.

Курсова робота виконується з метою закріплення та поглиблення знань, одержаних студентами під час вивчення певного навчального курсу та на матеріалах баз навчальної практики. Саме ця робота допомагає студентам систематизувати отримані теоретичні знання.

Курсова робота є своєрідним науково-пошуковим дослідженням та демонстрацією вмінь студентів застосувати отримані теоретичні знання на практиці. Члени комісії та керівник курсових робіт (Піхотіна Л. М., Войтович Н. М.) вдячні майбутнім рестораторам за цікавий та змістовний матеріал, яскраві та технічно правильно оформлені презентації та творчий підхід до виконання тематичної сервіровки столів. З урахуванням захисту курсової роботи відмінні оцінки отримали наступні студенти: Юхно Валерій, Задорожна Анастасія, Зайченко Ярослав, Лемешко Валерій, Чернов Даниїл, Строїло Ксенія, Курисько Іван.

Вітаємо студентів з гарними виступами, позитивними результатами та обміном корисним досвідом!

7 грудня 2021р. за допомогою платформи для проведення відеоконференцій Zoom відбулося засідання НТСВ "Discovery" (керівник Верблюд С.В.) для студентів економічного та комерційного відділень НФККЕП.

       На дискусійній платформі НТСВ "Discovery" була розглянута велика загальна тема:  «Державні  програми підтримки бізнесу та мінімізація фінансового навантаження на підприємців в умовах  карантинних обмежень, спричинених коронавірусом SARC-CoV-2».

        Зокрема, Качуренко Андрій (гр. ОО-21) визначив,  що уряд України  запровадив систему заходів на підтримку бізнесу, яка дозволила дещо зняти фінансове навантаження на підприємців у період карантинних обмежень.

       Не менш цікавою стала тема, яку дослідила студентка Краснопер Карина (ОО-31), яка повідомила про урядову програму «Доступні кредити 5-7-9%».

       На третій дискусійній панелі члени НТСВ «Discovery» Громова Олександра (ОО-31) та Литвиненко Ярослав детально дослідили Урядові програми за ініціативи Президента України, зокрема, "Доступна іпотека 7%", які реалізуються через Фонд розвитку підприємництва. Звичайно, це питання  дуже актуальне та цікаве сучасній молоді, тому що метою даного  іпотечного кредитування  є  придбання молодими людьми (молодими сім’ями) свого першого житла: квартири чи будинку.

       До дискусії приєдналася  директорка  коледжу Піхотіна Л.М., яка на конкретних  прикладах, аргументованих економічних розрахунках показала важливість продуманої, всебічної та економічно грамотної позиції при прийнятті важливих рішень державної підтримки суб’єктів підприємництва  органами місцевого  самоврядування.

8 та 9 грудня 2021 року  в рамках проведення тижня комерційних та економічних дисциплін проведено захист  курсових робіт з фінансового обліку студентами третього курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Студенти продемонстрували вміння самостійно опрацьовувати значні обсяги літературних джерел за темою дослідження, аналізувати та узагальнювати отриману інформацію, використовувати набуті теоретичні знання на практиці, формувати власні висновки та пропозиції.

Комісія у складі: Піхотіної Л.М., Бут О.Л., Бакай Т.Д. та Пластун Н.І. високо оцінили вміння студентів презентувати результати своєї роботи на захисті. Члени комісії відмітили найкращі виступи студентів групи ОО-31: Ярмоли Дар’ї, Бардаченко Анни, Великої Софії та Смик Дар’ї.

Бажаємо подальших успіхів та натхнення у вивченні обліку і оподаткування!

9 грудня 2021р.  в рамках тижня циклової комісії комерційних та економічних дисциплін за допомогою платформи для проведення відеоконференцій Zoom відбулося спільне засідання НТСВ "Лабораторія Правди" (керівник Правда Н.В.) та НТСВ "Творчість і професіоналізм" (керівник Войтович Н.М.) зі студентами економічного та комерційного відділень НФККЕП  на тему "Червоне вино: насолода для гурманів чи отрута для необізнаних?"

В ході засідання студенти та викладачі ознайомили присутніх з історією виноробства та споживними властивостями вина, з правилами подачі та декантування вина, розкрили родзинки фальсифікації червоного вина та розвіяли міфи щодо перевірки якості червоного вина в домашніх умовах. Значна увага в ході засідання була приділена шкідливому впливу алкоголю на організм людини.

Активну участь у підготовці до відкритого засідання взяли наступні студенти: Стойчева Любов, Ганзенко Григорій, Сидоренко Володимир, Чернов Даниїл, Зайченко Ярослав, Зеленка Анастасія, Сладкова Катерина.

9 грудня 2021р. за допомогою платформи для проведення відеконференцій Zoom відбулося засідання учасників проєкту  CiberDay-2021 (керівники Матушкіна П.І., Пластун Н.І.) зі студентами економічного та комерційного відділень НФККЕП.

       Основною темою проєкту були питання кіберзлочинності та засобів захисту, які в сучасному інформаційному суспільстві можуть бути корисними студентам  як у професійному, так і особистому житті.

      Студентам було запропоновано пройти тематичний вебквест та створити презентації.

    За результатами представлених робіт на тему "Кібезлочинність" були визначені переможці: І місце посіла студентка Краснопер Карина (гр. ОО-22)  ІІ місце - Стрілкова Аня (гр.ОО-21), ІІІ місце - Нечипоренко Влада (гр. ГРС-21). За темою  "Захист у соціальних мережах" місця поділили студенти: Удовіченко Анастасія (гр .ОО-21) - І місце, Нерадовских Дарія (гр. ГРС-21) - ІІ місце, Сладкова Катерина (гр.ООПТБД-11) - ІІІ місце. Окремо було відзначено роботу студентки Брікс Олени (гр. ГРС-11) на тему "Інтернет речей".

 

10 грудня в групі ГРС-21 (керівник Сліпко В.О.) в рамках тижня циклової комісії комерційних та економічних дисциплін відбулося засідання під рубрикою "Цікаво знати" на тему "Халва - десерт падишахів". Активну участь взяли студенти групи Великодний Дмитро, Кириченко Валерія, Левицька Марія, Полуєва Олександра, Кутакова Вероніка, Сопільняк Катерина, М'ясоїд Данило. Студенти розповіли про походження халви,  її різновиди,  корисні і шкідливі властивості халви, а також про технологію приготування в домашніх умовах. Цікавий захід на користь студентам готельно-ресторанної справи.