01 лютого 2023 р. відбулося чергове засідання НТСВ "ПРЕЦЕДЕНТ" на тему: "Аналіз механізму надання адміністративних послуг в Україні та зміст системи публічних послуг в Україні". Продуктивними моментами дослідження стали:
1. Узагальнення досвіду організації діяльності суб'єктів надання адміністративних послуг в Україні та порівняння із зарубіжними країнами.
2. Визначено проблемні питання механізму надання адміністративних послуг.
3. З’ясовано роль і місце ефективності механізму надання адміністративних послуг та встановлено умови підвищення їх якості.
4. За результатами аналізу зарубіжного досвіду надання адміністративних послуг доведено доцільність його впровадження в українські реалії.
Найцікавішим став аналіз обміну досвіду використання застосунку "ДІЯ" при отриманні адміністративних послуг між Україною та Естонією.
2 лютого 2023 р. на економічному відділенні НФККЕП ім. С.В.Литвиненка на платформі відеоконференцій ZOOM було проведено засідання-дискусію за темою: «Є-РОБОТА: ГРАНТИ ВІД ДЕРЖАВИ НА ВІДКРИТТЯ ЧИ РОЗВИТОК БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ». Результатами власного ґрунтовного наукового дослідження поділився студент гр.ОО-31, член НТСВ "DISCOVERY" (керівник Верблюд С.В.) Андрій Качуренко. Дійсно, в умовах війни держава підтримує малий та середній бізнес. І це - запорука ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ. Битви виграють воїни! Війни виграють економіки!!! Тримаємо інтелектуальний фронт!!!!
7 лютого 2023 року було проведено чергове засідання НТСВ "Творчість і професіоналізм" (керівник Войтович Н.М.) для студентів 3 курсу спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа.
Засідання було присвячене Міжнародному дню бармена, який святкують щорічно 6 лютого. Засновниками ідеї стали українці - клуб «Докер паб» у Києві та Міжнародний центр бармена «Planet Z».
Цікаву доповідь на цю тему підготувала студентка 3 курсу Сопільняк Катерина, яка ознайомила присутніх з історією появи професії бармена, винахідником коктейлю Джеррі Томасом, автором відомої книги для барменів «Bartender´s Guide». Однією з перших жінок в цій професії стала Ада Коулман. Вона працювала в Лондонському готелі Savoy головним барменом з 1903 по 1926 рік. Її авторству належить коктейль Hanky-Panky, який і зараз входить в число 50 найпопулярніших коктейлів світу.
Також студентка надала цікаву інформацію про барменів, що здобули світове визнання, про найпопулярніші коктейлі в світі та ін..
Дуже приємно, що випускники коледжу знайшли своє покликання і стали крутими барменами.
Другим питанням порядку денного засідання був … борщ: рідненький і смачненький, відомий на увесь (чи майже увесь) світ. Бо стосується національного коду українців, їхньої національної ідентичності. Національного гонору, якщо хочете. І борщ як улюблена страва українців (і не тільки) — не останній, на мою думку, у цьому ряду.
Цікаву доповідь і змістовну презентацію на тему «Не тільки землю - навіть борщ свій москалям не віддамо» підготувала студентка 2 курсу Брікс Олена (група ГРС-21), яка зазначила, що за ініціативи голови ГО «Інститут культури України», відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка та дослідниці традицій української культури, координатора проєкту «Український борщ єднання» Марини Соботюк 1 липня 2022 р. ЮНЕСКО внесла український борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, а отже взяла під охорону від усіляких зазіхань кого б то не було називати НАШ борщ своїм.
Студенти дізналися багато цікавих фактів із історії приготування борщу, особливості приготування борщу в різних регіонах України, про Музей борщу, про фестиваль борщу в Києві …
А ви кажете: «фуа-гра», «бешамель», «суші»… Борщ! Ось чого забагато не буває. Ось чому цій улюбленій страві нашого народу присвячуються цілі фестивалі.