НККЕП

Студенти НККЕП врятували підлітка

Студенти НККЕП врятували підлітка

Студенти Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В.Литвиненка 21 червня цього року врятували від загибелі підлітка, який невдало стрибнув у річку Самару з Горбатого мосту, що знаходиться у центральному міському парку ім. О.Сучкова. Подробиці нещасного випадку, який трапився у Новомосковську,  стали відомі у п’ятницю, 22 червня.

Спекотний день переходив у вечір, і компанія студентів вирішила відпочити біля річки Самара. Хлопці розважались, стрибаючи з мосту. Перші два стрибки були благополучними. Назар Паук, студент І курсу спеціальності «Право», збирався стрибати третім, аж раптом до нього підбіг незнайомий підліток, молодший за віком, і сказав: «Ти не там стрибаєш! Ходімо, я тобі покажу». Назар погодився. Під час розбігу для стрибка цей незнайомий підліток несподівано послизнувся і зірвався з мосту.

― Я вже плив до берега, коли раптом почув крики «Малий упав!», ― згадує 15-річний студент І курсу спеціальності «Право» групи П-11 Юрій Гусейнов. ― Я розвернувся і побачив на воді, прямо біля металевих стовпів, слід, як після стрибка «бомбочкою». Андрій Лисенко, студент ІІ курсу спеціальності «Право», вказав мені, де підліток пішов під воду, і я пірнув за ним. Підхопив хлопця майже біля самого дна і одразу побачив рану у нього на шиї. Я навіть бачив його артерію. Почав витягувати підлітка на берег. Тут мені вже допоміг мій одногрупник Микола Рожко.      

Вже на березі на допомогу студентам поспішив якийсь дорослий чоловік. Юра Гусейнов почав кричати, щоб викликали швидку і дали рушник, оскільки у постраждалого була сильна кровотеча, яку треба було негайно зупинити.  

― Я прикрив рану на шиї рушником, який невідомо звідки з’явився, ― продовжував згадувати Юра. ― Хлопці відвели дівчат подалі, оскільки видовище було страшним. Вже на березі ми помітили, що у постраждалого підлітка була ще одна рана – під рукою. У пораненого почала йти піна з рота і западати язик. Повернувши йому голову набік, я витягнув язик. І тут же відчув, як хлопець почав судомно хапати повітря.   

В цей час підплив катер з рятувальниками та медсестрою. Юрію наказали відійти від постраждалого. І тільки тоді від всього пережитого студент втратив свідомість. Друзі відтягли Юру вбік і приводили його до тями. Кажуть, що довелося сильно ляпати його по щоках, але сам він цього не пам’ятає.     

«Швидка» змогла під’їхати тільки до Горбатого мосту. Медпрацівники перейшли через міст пішки і надали постраждалому першу допомогу. Далі студенти НККЕП перенесли на ношах пораненого через міст до карети швидкої допомоги. Студент Андрій Макогон обережно притримував йому кисневу маску.   

― На місці, де стався нещасний випадок, було чимало люду. Але ніхто із дорослих не кинувся на допомогу, ― згадують студенти. ― Багато хто з них поспішали відвести власних дітей. А компанія підлітків, з якими прийшов на міст постраждалий, розбіглася одразу ж після нещасного випадку.

 Студенти нашого коледжу ще досі хвилюються про те, що сталося. Кажуть, що отримали хороший урок і не стануть більше бездумно ризикувати життям. Вони збираються відвідати в лікарні врятованого ними хлопця (його, до речі, звати Павлом), щойно це дозволять зробити лікарі.

Директор коледжу Піхотіна Л.М. подякувала студентам за їхній героїчний вчинок. Особливу подяку Любов Миколаївна висловила Юрію Гусейнову, який не розгубився, прийняв єдино правильне рішення, від якого залежало життя людини. Директор подякувала батькам студентів-рятівників, які виховали справжніх небайдужих до чужого горя людей.

Хлопці, ви наша гордість!  Ми вами пишаємось!

Переглянути випуск новин (канал "Україна", 29.06.18) можна тут.

Герої-рятівники приймають вітання від директора коледжу Піхотіної Л.М.

Наша гордість - Юра Гусейнов