НФККЕП

Світло Лесиного генія (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки)

Світло Лесиного генія (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки)

У всеукраїнський віночок вшанування пам’яті Лесі Українки вплели свій букет і організатори літературно-музичної композиції, влаштованої у бібліотеці Новомосковського  кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В.Литвиненка.

Того дня звучали безсмертні вірші величної поетеси, розповіді про її життя і творчість, демонструвалися кадри з відомого фільму «Лісова пісня», популярність якого не згладив час.

Так само, як не підвладні часу поезії Лесі, її  життєве кредо, підтверджене кожною миттю життя талановитої, мужньої в боротьбі з тяжкою недугою жінки.   «…я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає !» - слова героїні «Лісової пісні» звучали на зустрічі як гімн найвищій людській чесноті – Любові.

Ці завжди актуальні життєві принципи поетеси близько до серця сприймають і наші сучасники.  До речі, серед них варто назвати студентів, які брали участь у композиції:  Олена Кулик,  Катерина Сопільняк, Маргарита Сядро, Вікторія Скічко, Валерія Сова, Анна Бардаченко, Всеволод Гайворонський.  Багато таланту і душі вклали у свій виступ студенти Катерина Черненко та Роман Кузнєцов,  які виконували ролі Мавки і Лукаша. Продумано було все: від талановитої передачі змісту і мелодики драми до вдало підібраного сценічного одягу героїв, що відповідало часу, в якому відбувалася дія, описана в п’єсі. Здавалось, ніби тільки- но переселились в зал із зачарованого лісу персонажі безсмертної Лесиної драми.

Того дня багато з присутніх ніби заново відкривали  для себе Лесю- зачаровуючись не лише силою її поетичного слова, а й прикладом життя талановитої співвітчизниці, великої патріотки свого краю.

Театралізовані сценки з життя Лесі Українки, вірші, а також пісні на слова її поезій  - всі ці та інші моменти заходу дали можливість присутнім не лише глибше пізнати творчу спадщину геніального митця, а й переконатися в силі справжньої поезії, яка не лише дає естетичну насолоду, а й словом, як крицею, стверджує такі людські цінності, як віра в непереможність Добра, Справедливості і Любові.