НФККЕП

У коледжі пройшов тиждень циклової комісії юридичних дисциплін

У коледжі пройшов тиждень циклової комісії юридичних дисциплін

День юриста України – це професійне свято, яке щороку відзначається 8 жовтня. Саме з 3 по 7 жовтня 2022 р. циклова комісія юридичних дисциплін Новомосковського фахового кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В. Литвиненка провела у дистанційному форматі тиждень юриста.

4 жовтня 2022 р.  у коледжі відбувся онлайн-конкурс "Кращий юрист" серед студентів випускного курсу юридичного відділення. Гостями були студенти першого та третього курсів. До участі у конкурсі були запрошені наступні студенти:

1. Кеба Артем Володимирович

2. Куріпко Владислава Сергіївна

3. Мазай Єлизавета Павлівна

4. Макаренко Вероніка Віталіївна

5. Максименко Ангеліна Сергіївна

6. Мурчич Тетяна Сергіївна

7. Пустовойт Аліна Віталіївна

8. Тищенко Анастасія Володимирівна

9. Ткач Ксенія Олегівна

10. Федорова Аліна Олександрівна

Сам конкурс складався з трьох етапів. Перший «Презентую себе». Студенти підготували креативні, душевні, продумані виступи та показали, що вони не лише старанно навчаються, а і є цікавими, різносторонніми особистостями.

Другий етап конкурсу – «Профі». Перевірка теоретичних знань та навичок юриста. Проходив цей етап у формі онлайн-тестування на платформі «На урок». Третій етап конкурсу – це юридичний батл. Він передбачав проведення юридичної дискусії - це конкурс ораторського мистецтва, де оцінюються риторичні здібності, уміння переконувати, аргументувати, відстоювати свою думку, публічно виступати.

Всі студенти виступали достойно, показали належний рівень знань, достатні ораторські здібності, вміння відстоювати свою точку зору. 

4 і 5 жовтня 2022 р. студенти 2, 3 і 4 курсів юридичного відділення НФККЕП відвідали Новомосковський міськрайонний суд. Метою даного заходу було розширення й поглиблення знань з різних галузей права, встановлення взаємозв’язків теорії із практикою, виховання поважного ставлення до права, формування правової свідомості та культури. Студенти мали змогу посидіти в кріслі судді, прокурора та адвоката. Побувати у ролі свідка та звинуваченого (таких майже не виявилося!). З цікавістю побачили тисячі томів справ із архіву, Висловлюємо вдячність за цікаву, ґрунтовну розповідь про історію створення і діяльність суду - керівнику апарату суду Кравченко А.Є. та заступнику керівника апарату суду Пластун О.В.

05 жовтня 2022. відбулася онлайн - зустріч з практичними працівниками, які здійснюють діяльність у сфері права ( з використанням сервісу Google Meet). У зустрічі взяли участь студенти II курсу юридичного відділення.

На зустріч були запрошені:

- Заплюсвічка Карина Ярославівна – судовий розпорядник Амур – Нижньодніпровського районного суду м. Дніпро;

- Губа Ірина Миколаївна – консультант Новомосковського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро);

- Марич Катерина Сергіївна – державний виконавець Новомосковського відділу Державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Запрошені представники органів державної влади розповіли студентам про основі напрями правової роботи у відповідних сферах, а також про кваліфікаційні вимоги та умови вступу на відповідні посади. В ході зустрічі студенти мали можливість поставити  представникам державних органів цікаві питання, які пов’язані з їх професійною діяльністю.

06 жовтня 2022 року для студентів ІІ курсу юридичного відділення проведено відкрите лекційне заняття на тему: «Організація роботи Президента України» з дисципліни «Державне будівництво і місцеве самоврядування» (викладач Бубнєнкова О.О.).

Для більш якіснішого засвоєння матеріалу студентам було запропоновано взяти участь у підготовці матеріалу, використовуючи метод проєктів та випереджуючого навчання. Сьогодні метод проєктів вважається одним із найперспективніших методів навчання, адже він створює умови для творчої самореалізації студентів, підвищує мотивацію до навчання і сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, формує навички пошуково-дослідницької технології.

Студенти ознайомилися з вітчизняним виборчим законодавством, процедурою вступу на пост глави держави, повноваженнями Президента та з особливою процедурою імпічменту. Під час заняття були заслухані такі дослідницькі проєкти студентів, як «Еволюція Президентів незалежної України», «Аналіз рівня довіри до вітчизняних та світових лідерів», «Міжнародний досвід імпічменту». Також студенти обговорили проблемне питання: «Яка найбільш оптимальна форма правління для України?», в ході обговорення здобувачі освіти запропонували кроки для посилення президентської влади.

Варто відмітити найбільш активних студентів: Дишлюк Дану, Кочуру Раїсу, Андрухову Анну, Корнієнко Катерину, Коряченко Вікторію, Хмару Дениса, Павлову Аліну, Штефана Артема, Сабакар Анастасію.