НФККЕП

У НФККЕП пройшли заходи до Дня української писемності та мови

У НФККЕП пройшли заходи до Дня української писемності та мови

Мова кожного народу - це його духовна спадщина, відображення його національних традицій, світогляду та моральних цінностей. Берегти і шанувати мову - означає поважати самих себе, своїх батьків, свій народ. Це обов'язок кожного справжнього українця.

9 листопада 2021 року студенти Новомосковського фахового кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В.Литвиненка взяли участь у заходах до Дня української писемності та мови.

Радіодиктант національної єдності – щорічна подія, яку ініціює і з 2000 року регулярно проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови. Українці зі всього світу беруть участь у цій загальнонаціональній акції, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови, перевірити власну грамотність та вкотре переконатись, що мова - духовний скарб нації. Цьогоріч здобувачі освіти НФККЕП разом з викладачами-філологами Зайченком І.Ю. та Знахур Н.Л. залюбки долучилися до написання XXI радіодиктанту, текст якого о 10.30 зачитав сучасний український письменник Юрій Андрухович. На думку студентів груп П-11, ОО-21 та ПТБД-21, які взяли участь у заході, текст диктанту був нескладний, проте темп диктування був дещо швидким. 

Цього ж дня у НФККЕП пройшов І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка та ХХІІ Міжнароного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цей захід покликаний виховувати пошану до рідного слова, підносити престиж української мови, престиж знань. Сорок студентів НФККЕП І-ІІІ курсів усіх спеціальностей виявили бажання показати свої творчі здібності з рідної мови. Учасникам було запропоновано тестові завдання: виправити орфографічні та граматичні помилки , з'ясувати значення фразеологізмів, правильно розставити розділові знаки та ін. Зважаючи на карантинні обмеження, конкурс проведено в дистанційному режимі з використанням платформи для онлайн-конференцій Zoom.

Результати конкурсу:

1 місце - Нерадовських Дар’я (група ГРС-21) 

2 місце - Павлова Аліна (група П-14), Сирота Христина (група ООПТБД-11) 

3 місце - Плотникова Альона (група П-14), Сладкова Катерина (група ООПТБД-11)

Вітаємо переможців конкурсу! Бажаємо вам нових досягнень! Ми вами пишаємось!

Після занять викладачі-філологи коледжу запропонували студентам взяти участь у фотоквесті «Я люблю українську мову». Умови участі дуже прості: треба виконати подані у чек-листі завдання, сфотографувати ключі до розгадки та надіслати викладачам.

Плекайте рідну мову! Шануйте її повсякчас! Як казав М.Рильський, "як парость виноградної лози, плекайте мову!" І не бійтесь заглядати у словник, дізнавайтесь щось нове, бо рідне слово окрилює нас духовністю.