НККЕП

У НККЕП пройшов виховний захід “Великодні дзвони”

У НККЕП пройшов виховний захід “Великодні дзвони”

«Свята Паска йде до хати, будемо Великдень святкувати!»

Христос Воскрес! Співає квітень,

Земля прокинулась від сну

І, щирим сонечком зігріта,

Стрічає радісно весну.

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння - найочікуваніше світле весняне свято. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.

В Україні воно відзначається на державному рівні, тому і Новомосковський кооперативний коледж економіки та права ім. С.В. Литвиненка не залишився осторонь. На Страсному тижні (24 квітня 2019 р.) студенти-першокурсники на чолі з керівником гуртка "До витоків народних" Знахур Н.Л. підготували і провели відкриту виховну годину "Великодні дзвони".

Ведучі свята Чорний Данило (гр. П-12) та Нісоловська Єлизавета (гр. ГРС-11) ознайомили присутніх з традиціями святкування Великодня, котрі передавались з покоління в покоління з прадавніх часів і, на щастя, збереглись до сьогодення. Дівчата-господині (Мицик М., Унжакова О., Цопа О., Снопова В., Заплюсвічка К.) розповіли про традиції випікання пасок, про сакральне значення писанок, про те, яким має бути вміст Великоднього кошика, з котрим вже за кілька днів багато хто зі студентів попрямує до церкви, аби освятити дари, якими щедро наділяє нас рідна українська земля. Звучали християнські пісні у виконанні студенток Шушпан Анни, Гордієнко Ірини, тріо “Гармонія”. Студенти підготували та виконали веснянки, гаївки, маївки. Танок писанок, великодні ігри та обряди – все було представлено на нашому святі. Наприкінці присутніх привітали настоятель Свято-Троїцького храму отець Степан та директор коледжу Любов Миколаївна Піхотіна.

Пропонуємо вам переглянити фотозвіт із заходу: